środa, 14 stycznia 2015

Izrael i waga 60+

Cześć!
 


Ostatnio wyczytałam, że w Izraelu w świecie mody, zmienia się limit wagi na wybiegach. Otóż, nie zobaczymy modelki, która ma poniżej 60 kg, jak ma to miejsce obecnie. 

Czy jest to dobre rozwiązanie?

Uważam, że jest to trochę niesprawiedliwe dla modelek ważących poniżej 60 kg, niemniej nie będzie tam propagowana wychudzona sylwetka modelek.

Świat mody, jak każdy inny, zawsze potraktuje kogoś niesprawiedliwie.

Zauważmy, że w Izraelu znana i popularna Anja Rubik, nie zrobiłaby kariery :p
Od teraz takie modelki będą miały zakaz występowania nie tylko na wybiegu, ale także w sesjach zdjęciowych czy kampaniach.
Trochę cios w plecy dla niektórych dziewczyn, ale za to te, które nie mieściły się w normach, będą mogły zabłysnąć! 

Liczę, że inne kraje także pójdą tymi śladami, jednak może bez wykluczania całkowicie tych nieco chudszych dziewczyn. Każdy powinien mieć szansę.

Patrząc także na BMI - co jest trochę bez celu, gdyż każdy człowiek zbudowany jest inaczej - nie może być niższe niż 18,5, czyli po prostu musi mieścić się w normach, a nie jak do tej pory w niedowadze. 
Obliczono masę Anji Rubik, która przy swoim wzroście powinna ważyć 59-60 kg, co jest oczywiście w jej przypadku o wiele więcej niż rzeczywiście ma.


Pomysł ten oczywiście nie obył się bez krytyki. Wiele osób twierdzi, że to się nie sprawdzi.
Idąc tym tokiem myślenia, projektanci musieliby projektować nieco większe rozmiary niż do tej pory. Jest to oczywiście problem do przeskoczenia ;p 


Zobaczymy z czasem jakie efekty ta zmiana przyniesie i czy się rzeczywiście sprawdzi.


Jakiego zdania Wy jesteście?

3 komentarze:

 1. Ja moge tylko wstac i przyklasnac. Przy modelowym wzroscie 180 cm, 60 kg to dobra waga. Wszystko ponizej to chodzace szkieletory. Az nie mozna juz na to patrzec...

  Pozdrawiam
  www.dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. i bardzo dobrze. niech wprowadzą takie limity wszędzie. młode dziewczyny (w sumie nie tylko) patrząc na chudzielce mają same kompleksy, czasem głodzą się, katują wręcz by móc wyglądać jak :"ikona". tylko dlaczego ikona jest chodzącym szkieletem?

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama nie wiem czy to jest dobry pomysł. Nie każda modelka to anorektyczka. Ale moim zdaniem z tym limitem wagowym to przesadzili.
  Pozdrawiam serdecznie
  Zocha

  OdpowiedzUsuń