niedziela, 16 listopada 2014

Pepitka - wciąż bardzo modna

 

Pepitka jest wzorem zdobiącym nasze stylizacje, który nadal jest modny. 


Sama pepitka pojawiła się w Skandynawii już w III wieku n.e., gdy zaczęto tworzyć materiały w przekrzywioną kratkę. Jednak wzór zbliżony do dzisiejszego pochodzi z XVII wieku ze szkockich tweedowych koców.  Już wtedy ludzie nosili ubrania w ten wzór. Na salony jednak dopiero wprowadził go Książę Walii, który zaczął oficjalnie ubierać się w garnitury w tą właśnie kratkę. 

 Wzór ten był kojarzony z luksusem i elegancją. Christian Dior opakował swoje pierwsze perfumy 'Miss Dior' w opakowanie w tweedową kratkę. (1947 r.)W latach 60. projektant Geoffrey Beene wykorzystał ten wzór ponownie w swoich projektach, jednak nieco zmodyfikowany - pepitka była kolorowa.Obecnie polujemy na spodnie, spódnice, marynarki, bluzki czy sukienki w pepitkę. Ja jednak wolę wzór czarno-biały, kolorowe wersje nie przypadły mi do gustu. 

Oczywiście musimy uważać z tym wzorem w naszych stylizacjach - nie możemy od stóp do głów ubrać się w pepitkę, bo to nie będzie wyglądało zbyt korzystnie, będzie to przesadzone.

Najlepiej postawić na jedną rzecz z garderoby w ten wzór, np. spodnie, marynarkę czy spódnicę, a do tego dobrać dodatki w jednolitym kolorze - najlepiej prezentuje się z czarnym lub białym. 


Propozycje:


http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/full_img_349231.jpghttp://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/full_img_281805.jpghttp://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/full_img_358074.jpg

http://img.ans-media.com.pl/files/sc_staging_images/product/full_img_155463.jpg


http://s3.sin-say.com/media/catalog/product/cache/500/a4e40ebdc3e371adff845072e1c73f37/K/D/KD620-MLC-001_1.jpg


A jak Wam przypadł do gustu ten wzór? 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz